🔥Yetenek Bilgi

Sınıfların yetenekleri hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz.

Yetenek Menüsü

/yetenek yazarak yetenek menüsüne erişebilirsiniz

Yetenek menüsünde sınıfınızın yeteneklerini görüntüleyebilir, aktif ve pasif yeteneklerinizi atayabilir seviyelerini yükseltebilir ve sıfırlayabilirsiniz.

Yetenek Seçmek ve Atamak

Menüden sağ ve sol ok tuşları ile yetenekleri kaydırdıktan sonra yeteneğe tıklayarak seçebilirsiniz. Daha sonrasında ise yeteneği üst kısımdaki aktif veya pasif yetenek alanlarına yerleştirebilirsiniz. Daha detaylı bir anlatım için aşağıdaki gifi izleyebilirsiniz.

Ok tuşları ile kaydırdıktan sonra yeteneğin üstüne tıklayarak yeteneği seçmeniz gerekmektedir. Yeteneği seçmeden işlem yapamazsınız.

Yetenek Kullanmak

Seçtiğiniz yetenekler ekranızın alt kısmında gözükür. Yeteneğin altındaki tuş kombinasyonlarına basarak yeteneği kullanabilirsiniz. En fazla 4 adet yetenek atayabilirsiniz ve bunun için 4 adet tuş kombinasyonu vardır; [F + Sol Tık] [F + Sağ Tık] [F + F] [F + Eğilme] Bu tuşlara basarak yetenek kullanabilirsiniz.

Örneğin: Aşağıdaki resimde [F + Sol Tık] kısmında Sarsıntı yeteneği atanmış. Bu yeteneği kullanmak için Önce F tuşuna basıp ardından fare ile sol tıklamanız gerekmektedir.

Yetenek Seviyelerini Yükseltmek

Yeteneklerinizin seviyelerini, Yetenek Puanı harcayarak yükseltebilirsiniz. Seviyelerini yükselttikçe daha da güçlenir. Tıpkı yetenek atamadaki gibi, yeteneğin üzerine tıklayarak seçtikten sonra yanındaki yukarı ok işaretine tıklayarak seviye yükseltebilirsiniz.

Seviye atladıkça yetenek puanı kazanabilirsiniz.

Yetenek Seviyelerini Sıfırlamak

Harcadığınız yetenek puanlarını sıfırlayarak farklı yeteneklerin özelliklerini yükseltebilirsiniz. Menünün altındaki sıfırla tuşuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz

Örneğin; birinci yeteneğinizin seviyesini 4'e yükselttiniz ancak artık kullanmıyor musunuz? Yetenek puanlarınızı sıfırlayarak, o yeteneğe harcadığınız puanları iade alırsınız. Böylelikle başka bir yeteneğin seviyesini yükseltebilrisiniz.

Sıfırla tuşuna bastığınız anda puanlarınız sıfırlanır. Bu işlem geri alınamaz!

Last updated