Genel Komutlar

Sunucuda işinize yarayacak birtakım komutlar

/bal ,balance,money:

Oyun içi para miktarınızı yada başka oyuncuların para miktarını görmek için kullandığınız komuttur.

/baltop:

oyundaki oyuncuların para miktarlarını sıralama ile görmeniz için kullandığınız komuttur /baltop (sayı) şeklinde kullanırsanız sıralamayı inceleyebilirsiniz.

/delhome:

oyuncunun aldığı home yerlerini silmek için kullanması gereken komuttur. /delhome (isim) şeklinde kullanarak istenilen home silinir.

/discordumuz:

Aesir discord sunucumuza göz atmanız için kullanılan komuttur. Bize katılarak discord platformunda sosyalleşebilirsiniz.

/ihale:

İhale ile oyun içi eşyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Detaylı açıklaması için tıklayınız; -> İhale Ticareti

/g :

Oyun içi sohbet(chat) akışını genel ayara almanız için kullanılan komuttur.

/gelişim :

Oyuncunun kazandığı tecrübe puanlarını [kuvvet,çeviklik,bilgelik] arasında bölüşmesi için kullandığı komuttur. /gelişim yazılarak açılan sekmede tecrübe puanları kullanılır ve bu sayede sınıfına özel gelişiminizi yapabilirsiniz.

/grup,party :

Oyun içi takım kurmak istediğiniz oyuncularla maksimum 8 oyunculu takım kurmak için kullandığınız komuttur./grup veya party yazıp [davet et] tıklayarak davet etmek istediğiniz oyuncuyu sohbete atarak takıma davet edebilir eğlencenizi ortak yaşayabilirsiniz.

/home :

Oyunda alınan home yerlerine gitmek için kullanılan komuttur. /home (isim) şeklinde kullanılır.

/ihale :

İhale ile oyunda elde ettiğiniz eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.

/kit,/kits :

Oyun içinde sunucuda ücretsiz veya ücretli ödülleri almanız için kullanılan komuttur.

/lobi,/sunucu :

Bulunduğunuz lobiyi ayarlamak için kullandığınız komuttur. /lobi veya sunucu yazılarak açılan sekmede sunucular arası geçiş yapabilirsiniz.

/profil :

Oyuncunun klasman bilgisini, seviye ilerlemesini, gelişim ilerlemesini, yaptığı beceri ilerlemesini, grup kuruluysa grup bonus bilgilerini, görmesi için kullandığı komuttur.

/rpginv :

Oyuncunun rpg envanterini görmesi için kullandığı komuttur. Bu komut kullanılarak rpg envanterinizi düzenleyebilir klasmanınıza özelleştirebilirsiniz.

/satınal :

Aesir web sayfamızın mağazasına göz atmanız için kullanılan komuttur.

/sethome :

Oyuncunun istediği bölgeye home alması için kullandığı komuttur. /sethome (isim) yazarak kullanılır.

/site,/store,/vipal,/mağza :

Aesir resmi sitesine gitmeniz için kullanılan komuttur. Komutlar kullanılarak sohbette açılan bölümden web sayfamıza ulaşabilirsiniz.

/skills,/yetenek :

Oyuncunun klasmanına ait özel yeteneklerini görmesi için kullandığı komuttur.

/skin :

Oyuncunun karakter görünümünü değiştirmesi için kullandığı komuttur. /skin (isim) yazılarak var olan bir görünüme geçebilirsiniz.

/skins :

Sunucuda bulunan diğer oyuncuların karakter görünümlerini kullanmanız için yazılan komuttur. /skins yazılarak açılan sekmede istediğiniz oyuncunun görünümünü kullanabilirsiniz.

/spawn :

Oyuncuyu sunucuda spawna gitmesi için kullandığı komuttur.

/tpa,/tpahere :

Oyun içinde istediğiniz bir başka oyuncuya ışınlanmak için kullanmanız gereken komuttur. /tpa veya tpahere (oyuncu isim) yazılarak ışınlanılır, ışınlanma sırasında sabit durmak gerekir.

/tpno,/tpadecline :

Gelen tpa isteklerini reddetmek için kullandığınız komuttur.

/tpyes,/tpadeny :

Gelen tpa isteklerini onaylamak için kullandığınız komuttur.

/tpignore :

Gelen tpa isteklerini tamamen görmezden gelmek için kullandığınız komuttur. /tpignore yazarak aktif edilir , tekrar yazarak pasif edilir.

/vote :

Sunucumuzun oyunculara oy kullandıkları zaman kasa anahtarı verdiği komuttur. /vote yazılarak açılan sekmedeki sitelere gidilir ve sitelerdeki bilgiyi doldurursunuz, böylelikle size sunucu içinde kullanılacak [VOTE KASA ANAHTARI] verilir.

/yerel :

Oyun içi sohbet(chat) akışını yerel ayara almanız için kullanılan komuttur.

/yetkili :

Oyun içi sohbet(chat) akışını yetkili ayara almanız için kullanılan komuttur. Bu ayara aldıktan sonra sohbet akışında sadece yetkili mesajlı görünür.

/warp :

Oyuncunun sunucu içinde kayıtlı mekanlara girmesi için kullandığı komuttur. /warp (yer ismi) yazılarak kullanılır, bu sayede oyun içinde seyahat kolaylığı sağlanır.

/wiki :

Aesir wiki sayfamıza ulaşmak için kullanılan komuttur.

Last updated